Warszawska Akademia Rowerowa

Warszawska Akademia Rowerowa, jest nową niekomercyjną inicjatywą Warszawskiej Masy Krytycznej.
Od kilku lat rower staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Jednocześnie z wraz ze wzrostem liczby rowerzystów, przybywa tych, którzy mimo wiedzy teoretycznej i nierzadko doświadczania z jazdy samochodem boją się wyjechać rowerem na ulicę.

Wychodząc naprzeciw problemowi postanowiliśmy stworzyć Warszawską Akademie Rowerową.
Jeśli jeździsz chodnikiem i nie wyobrażasz sobie zjechania na jezdnię, nie jesteś pewien jak pokonać ruchliwe skrzyżowanie lub po prostu chcesz wsiąść na rower po latach i nie czujesz się pewnie - zapraszamy Cię do wzięcia udziału w naszej inicjatywie.
Naszymi instruktorami są doświadczeni rowerzyści, którzy od kilku lat przemierzają na dwóch kołach ulice Warszawy. Chętnie ułożą z Tobą dogodną trasę, udzielą wskazówek i pokażą jak bezpiecznie poruszać się po drodze.
Szkolenie odbywa się nieodpłatnie.

Warunkami odbycia szkolenia jest:
- ukończone 18 lat.
- posiadanie sprawnego roweru, wyposażonego w działający układ hamulcowy, sygnał dźwiękowy, kompletne oświetlenie.
- posiadanie przy sobie ważnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Zgłaszać można się poprzez wypełnienie formularza lub wysłanie maila na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. zawierającego
- imię i nazwisko
- numer telefonu
- dzielnicę
- miejsce z którego chcesz wyruszyć, oraz miejsce, w które chcesz dojechać
- możliwie dużo terminów, w których jesteś w stanie odbyć szkolenie

Warunkiem koniecznym jest również załączenie poniższych klauzul:

Ja, (tu wstaw imię i nazwisko), wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach organizacji szkolenia z nauki jazdy rowerem po mieście, zgodnie z Ustawą z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późniejszymi zmianami).

Oraz:
Oświadczam, że jestem osobą pełnoletnią i mam podstawową wiedzę teoretyczną na temat zasad ruchu drogowego. Zdaje sobie sprawę, że rowerzysta-instruktor, choć jest doświadczonym cyklistą, nie ma możliwości chwycić za kierownice w moim rowerze lub zacząć hamować za mnie, ani też nie ma wpływu na zachowanie innych uczestników ruchu na drodze. W związku z czym to ja ponoszę wyłączną odpowiedzialność za swoje czyny na drodze i ewentualne szkody tym spowodowane. W razie, gdy doprowadzę do zdarzenia, lub gdy dojdzie do niego z winy innego niż instruktor uczestnika ruchu, zwalniam z odpowiedzialności prawnej i finansowej zarówno Warszawską Masę Krytyczną jak i samego Instruktora.

Uczestnik przed przystąpieniem do szkolenia zostanie poproszony o pisemne podpisanie powyższych klauzul.

Zgłoszenia niepełne, zwłaszcza nieposiadające wyżej wymienionych klauzul, będą odrzucane.

 

NASTĘPNA MASA ZA:

Lista informacyjna