Majowa Masa Krytyczna - jedziemy dla naszych Mam

26 maja, w Dniu Matki, Warszawska Masa Krytyczna kolejny raz przejechała przez miasto w walce o ....
O nie, tym razem nie jechaliśmy w walce o cokolwiek. Tym razem pojechaliśmy dla wszystkich warszawskich mam. Chcemy, żeby Mamy z dziećmi mogły przemieszczać się po mieście rowerami bezpiecznie, wygodnie i przyjemnie. A przede wszystkim, żeby uwierzyły, że miejscami w Warszawie jest to już możliwe.

Nasz przejazd nie był związany z jakimkolwiek protestem. Pojechaliśmyy tak, by każdy zdążył złożyć Mamie życzenia i zjawić się o 19:00, czyli również wtedy gdy wszystkie pomiary ruchu zakładają, że nie zakorkujemy naszego Miasta. Ponadto obiecujemy, że nie pojedziemy ani w Dzień Ojca :-) ani na zakończenie głosowania do Budżetu Partycypacyjnego (późne piątki czerwca), bo to terminy wyjazdów z dziećmi na wakacje. Wiemy, że nie ma to jakiegokolwiek znaczenia, ale każda chwila spędzona w korku bez Masy to mniej narzekania na rowerzystów :P

Przejazd był typowo rekreacyjny, jak na wiosenne święto przystało.

I nawet okropna ulewa w momencie startu nie przeszkodziła nam w przejeździe.
Ponurym memento tego dnia było, że nasza koleżanka z Zabezpieczenia Masy została tego dnia potrącona przez samochód. Jechała, na rowerze, do córki. Na przedstawienia w Pałacu Młodzieży z okazji Dnia Matki.

Są już dostępne pierwsze galerie zdjęć z naszego przejazdu. Zobaczcie, gdzie Was sfotografowli nasi fotoreporterzy: galerie dostępne na naszym forum
przejazd-wmk

Pojechaliśmy przez : Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Marszałkowska, Waryńskiego, Plac Unii Lubelskiej, Goworka, Spacerowa, Belwederska, Sobieskiego, św. Bonifacego, Dolina Służewiecka, aleja Wilanowska, Bukowińska, Domaniewska, Samochodowa, Joliot-Curie, Odyńca, aleja Niepodległości, Koszykowa, Piękna, Aleje Ujazdowskie, Plac Trzech Krzyży, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy.

Długość trasy: 22,1 km
trasa_przejazdu

Na koniec rowery w górę i cmok, cmok -  i z Mamami ich święto dalej celebrować!
Pamiętajcie o oświetleniu, które będzie Wam konieczne przy powrocie.
Mapka interaktywna: LINK

 

 

NASTĘPNA MASA ZA:

Lista informacyjna