Kwietniowa Masa Krytyczna - 26 kwietnia

26 kwietnia odbył się przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej ulicami miasta. Ruszyliśmy o godzinie 19:00 z Placu Zamkowego.


Rowerem do i z pracy? Rowerem po pracy?

Nieważne, jak jeździcie po naszym mieście, czy komunikacyjnie czy transportowo, zapraszamy na przejazd pod hasłem „Niech się święci (rowerowy) Pierwszy Maja”. W czasie kwietniowego przejazdu z okazji majowego święta chcieliśmy zachęcać Warszawiaków do używania roweru jako narzędzia dojazdowego do pracy.

W czasie przejazdu "uczciliśmy" święto pracy trasą pochodów pierwszomajowych. Przejazd Masy był sentymentalną podróżą w czasie, do lat średniego PRLu, gdy pochody były stałym elementem Pierwszego Maja. Mamy nadzieję, że oprawa przejazdu przypomni uczestnikom pochodów jak wyglądały te „dobrowolne” manifestacje, młodszym pokaże ich klimat który już nie wróci.

Wymagane: dobry humor i oświetlenie na drogę powrotną.

 


Trasa przejazdu:
plac Zamkowy, Miodowa, Senatorska, plac Bankowy, Solidarności, JP II, Grzybowska, Królewska, Marszałkowska, plac Konstytucji, Waryńskiego, Puławska, Domaniewska, Wołoska, Boboli, Batorego, Niepodległości, Chałubińskiego, aleje Jerozolimskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, plac Zamkowy

Dystans: 19,8 km
przejazd-masatrasa-przejazduMapka interaktywna: https://www.traseo.pl/trasa/sladami-pochodow-pierwszomajowych

 

NASTĘPNA MASA ZA:

Lista informacyjna