Muzyka

Comiesięczne przejazdy Warszawskiej Masy Krytycznej staramy się wzbogacić od strony muzycznej. Podczas przejazdu towarzyszą nam utwory o tematyce rowerowej, a po przejeździe odbywają się koncerty zespołów muzycznych.

Jeśli grasz w dobrym zespole muzycznym, zgadzasz się z celami dla których istnieje Masa i chcesz wystąpic podczas przejazdu wspierając naszą ideę albo jesteś autorem piosenki o tematyce rowerowej - skontaktuj się z nami: muzyka(at)masa.waw.pl

Dotychczas na Masie wystąpili:

Marcin Masecki (2007.09.28)
Jeden z najlepszych polskich pianistów jazzowych młodego pokolenia. Zagrał w czasie przejazdu na elektronicznym pianinie Wurlitzer, jadąc na lawecie w ramach akcji Masa na Masie.

Alex Carlin (2008.03.28)
Gitarzysta z San Francisco (gdzie narodziła się idea Masy Krytycznej), grał i śpiewał jadąc na rikszy.

Dav Intergalactic (2008.04.25)
Warszawski zespół grający gitarowy mix popu, post-punka, indie, itp. "Jesteś rowerem dziś i możesz wszystko" - Dav Intergalactic - Rower.

Śrubka (2008.05.30)
Zespół rockowy, początkowo mający siedzibę w Krasnobrodzie, obecnie w Warszawie. Na potrzeby Masy wykonał utwór "Rowerek", na podstawie swojej innej kompozycji.

Dżentelmeni (2008.06.27)
Na Masie znaleźli się trochę przypadkowo, bo akurat przechodzili obok gdy po czerwcowym urwaniu chmury nie dotarł zespół który miał zagrać wg planu. Mimo to dali świetny koncert w międzynarodowym składzie.

Ryzyko (2008.09.26)
Zespół elektryczno-muzyczny grający disco polo w wersji punk rockowej. Specjalnie na Masę przygotowali świetny utwór tematyczny. "Rowerowa wyprawa - wezmę żonę sąsiada. Jedzie z nami teściowa, Donald i bracia obaj. Wczoraj Nowa Iwiczna, dzisiaj Masa Krytyczna, jutro Paryż i Berlin albo śniegi Syberii".

Maciej Dłużniewski (2009.04.24)
Kawałek porządnego bluesa w wykonaniu Macieja Dłużniewskiego wraz z zespołem.

IMISH (2010.11.26)
Rock z najwyższej półki, nawet mróz ich nie wystraszył.

 

NASTĘPNA MASA ZA:

Lista informacyjna