Co robimy

Teleporty rowerowe

Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. Komunikacji Rowerowej zmęczony kolejnym pytaniem o kolejne miejsce, w którym rowerzysta ma się w cudowny sposób "teleportować", bo inaczej infrastruktura rowerowa nie pozwala - poprosił o dostarczenie listy takich miejsc. Spytaliśmy was o zdanie. Odpowiedzi zalały nas falą. Na tej podstawie stworzony został raport, który w poniedziałek 14 listopada przekazaliśmy bezpośrednio na ręce dyr. Puchalskiego.

W tej chwili oczekujemy już nie tylko na odpowiedź - co ZDM planuje - ale na rozpoczęcie konkretnych działań zmierzających do radykalnej poprawy sytuacji. Lista na obecną chwilę zawiera "tylko" 73 pozycje. Uważamy iż nie jet to zadanie ponad siły Miasta. Wiemy, iż nie jest to zadanie na rok czy dwa. Jego realizacja w znaczący sposób przybliży nas do powstania spójnego systemu tras rowerowych.

Cały nasz raport o teleportach do poczytania tutaj

rowerowe teleporty

 

Przejazdy Krawężnikowe

W zeszłym roku w osiemnastu warszawskich dzielnicach odbywały się „Przejazdy krawężnikowe”. Na audyt infrastruktury rowerowej ruszyli urzędnicy. Inspektorzy z Rowerowej Ekipy Pełnomocnika Prezydenta mst Warszawy ds. Komunikacji Rowerowej. Odpowiedni inspektorzy ZDM, opiekujący się danymi dzielnicami. Burmistrzowie, wiceburmistrzowie, naczelnicy i pracownicy dzielnicowych Wydziałów Infrastruktury. Niektórzy po raz pierwszy na rowerze od czasów nastoletnich. I rowerzyści, lokalsi, z miejscowych społeczności i organizacji rowerowych oraz z Warszawskiej Masy Krytycznej.

Po ponad pół roku od ostatniego przejazdu postanowiliśmy sprawdzić jak to wygląda "w terenie".

infrastruktura-rowerowa-2015

Więcej…
 


NASTĘPNA MASA ZA:

Lista informacyjna